Mājas vēsture


Ēka būvēta kā stallis 1895. gadā, bet kā stallis maz ir bijusi izmantota, jo, kā ir bijuši kādi nemieri vai kara līnija pāri gājusi, tā tur tika ierīkots štābs, jo ēka ir būvēta kā pamatīga laukakmeņu būve un atrodas kalnā. Šo iemeslu dēļ arī tāds liktenis tai bija. Saimnieks  regulāri cietis zaudējumus, zaudējis lopus, jo tie bija jādzen no staļā ārā. Tā saimnieka mazmeita Inta Paegle stastīja no atmiņām.


Savukārt padomju laikos 1976. gadā ēkā savu darbību uzsāka slavenā Blomes maizes ceptuve, tajā laikā pie stūres bija kolhoza priekšsēdētājs Imants Bērziņš. Par Bērziņa kungu ir dzirdēts daudz labu vārdu, bet šodien vēl pieminam viņu ar to, ka viņa ideja bija izveidot jauniešiem un vietējiem iedzīvotājiem ,,Jeberlejas estrādes'' atpūtas un sporta  kompleksu. Tajā laikā pirtis tika celtas tikai partijas sekretāriem un viņu pietuvinātam lokam, bet Bērziņš šo atpūtas vietu izveidoja saviem cilvēkiem. Un arī ceptuvi Bērziņa kungs izveidoja, lai viņa ļaudīm būtu kārtīga maize ko ēst, jo veikalā tajā laikā bija nopērkama tikai formas maize (tautā saukts: ķieģelītis, cūku maize, celtnieku maize, Staļina kūka, ....), bet kā zinām latvietis bez kārtīgas rupjmaizes vispār nav spējīgs izdzīvot, tā nu tapa Blomes maizes ceptuve, un 30 gadus cepa Latvijā visgaršīgāko maizi. Kad laiki mainījās, mainījās arī saimnieki un tā nu sanāca, ka viens no viņiem nemācēja novērtēt vērtību, kāda nonākusi viņa rokās un 2002.gadā Blomes maize beidza eksistēt.


Taču no 2006.gada šeit tapa lauku māja viesu uzņemšanai ,,Donas'', jo mēs, pilnīgi dulli Ādažnieki, noticējām Valsts attīstības programmai un nolēmam uzsākt uzņēmējdarbību laukos. Tā nu iekārtojām šeit lauku māju, kur pilsētniekiem atvilkt elpu, bet arvien biežāk mums uzdeva jautājumu: ,,Kā vai tad maizi Jūs necepsiet?''. Tad nu mēs arī izveidojām ,,Maizes darbnīcu'' un cepam maizīti pēc sentēvu metodēm. Pie mums var atbrauklt ciemos un arī paši izbaudīt šo procesu - katrs savu kukulīti uzcept un ar visu kukuli palaižam arī mājā. Nekas nevar būt labāks kā silta maizes doniņa ar aukstu pienu un medu!